Kdy a kde

Start Jezerního běhu a pochodu

Kdy: 5. září 2015 v 11.00

Kde: Na plácku mezi ZŠ Za Chlumem a Kulturním domem Fontána v Bílině (50.5539778N, 13.7871222E)

Kam: Ze sídliště Za Chlumem přes Radovesickou výsypku kolem elektrárny Ledvice do Duchcova (V tuto chvíli nemáme veškerá povolení, proto prosím počítejte se záložní variantou, kterou bude okruh přes Radovesickou výsypku.) Věci vám ze startu do cíle rádi dopravíme za mírný poplatek.

Kolik km: 20 – 22 km (zpřesníme, jakmile získáme veškerá povolení)

Doprovodný program: pohybové workshopy, hudební a umělecké performance, koncerty a divadelní představení – na trase běhu a hlavně v průběhu afterparty v budově nádraží Duchcov

Afterparty: Od 17.00 na nádraží Duchcov, potrvá do odjezdu prvního ranního spoje na Prahu (4.03)

Startovné: 150 Kč

Vstupné na afterparty: 100 Kč (pro účastníky běhu, pochodu a workshopů ZDARMA)

Budoucnost pánevního běhání

Letošní ročník Jezerního běhu uzavře sérii čtyř výběhů do krajiny výsypek, lomů a industriálních zátiší. Bylo nám ctí pro vás lokality objevovat a vymýšlet trasy a jsme moc rádi, že jste nám zachovali přízeň. Toto jezerní dobrodružství pro nás ale tímto končí. Vyjednávání prostorů se zákazy vstupu jakož i logistika samotného závodu jsou náročné disciplíny, které polykají skoro všechen volný čas. Naše vlastní objevování severočeské krajiny teď navíc míří jiným směrem – k pohybovým experimentům, prožitkovým workshopům, uměleckým intervencím. Protože se nám zatím nepodařilo najít nikoho, kdo by Jezerní běh převzal a pokračoval v pánevním běhání, máte pravděpodobně poslední šanci zažít zdejší industriál na vlastní kůži.
Na oslavu všech čtyř ročníků jsme pro vás připravili celonoční afterparty v budově nádraží Duchcov a jedinečný doprovodný program. Pokud nemáte přes den čas, přijďte se alespoň pobavit na nádraží – nebo sem přijeďte vlakem. Z Prahy, Děčína a Chebu sem jezdí přímé vlaky.

Těšíme se na vás pátého září!